PROSIMY O SPRAWDZENIE DOSTĘPNOŚCI ASORTYMENTU TELEFONICZNIE ZADZWOŃ I ZAMÓW! +48 604-37-37-47

PROSIMY O SPRAWDZENIE DOSTĘPNOŚCI ASORTYMENTU TELEFONICZNIE ZADZWOŃ I ZAMÓW! +48 604-37-37-47

Jak działa klimatyzator typu split


Jak działa klimatyzator split? Parownik znajduje się w jednostce wewnętrznej instalowanej w pomieszczeniu, a sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny – w jednostce zewnętrznej montowanej na zewnątrz domu. Jednostki te połączone są rurami, w których płynie czynnik chłodniczy. Czynnik przepływając przez układ zmienia swój stan skupienia, czemu towarzyszy intensywna wymiana ciepła. W trybie chłodzenia odparowuje on w parowaczu jednostki wewnętrznej (pobiera ciepło od otoczenia) natomiast w skraplaczu jednostki zewnętrznej, po uprzednim sprężeniu w sprężarce, zmienia swój stan skupienia w ciecz (oddaje ciepło do otoczenia). W układzie jest jeszcze element umieszczony za skraplaczem - zawór rozprężny, w którym temperatura czynnika spada poniżej temperatury otoczenia, dzięki czemu możliwe jest odbieranie ciepła od otoczenia w parowaczu. W trybie ogrzewania proces wymiany ciepła ulega odwróceniu.
czytaj więcej

Jak często trzeba serwisować klimatyzator


Nowoczesne systemy klimatyzacji chłodzą wnętrza w lecie, ogrzewają w zimie i dodatkowo filtrują powietrze wewnątrz pomieszczeń. Aby jednak klimatyzator pełnił należycie przypisane mu funkcje, należy o niego odpowiednio dbać, tzn. poddawać regularnemu serwisowaniu. Aby zapewnić klimatyzatorowi najlepsze działanie należy go serwisować dwa razy w roku. Jaki powinien być zakres czynności. Serwis klimatyzacji to klika czynności sprawdzających, czyszczenie filtrów oraz ewentualne usunięcie istniejących usterek. Do zadań serwisanta należy sprawdzenie: stanu filtrów, parownika, sterowników, a także połączeń układów oraz przewodów i instalacji.
czytaj więcej

Najlepsze marki klimatyzatorów


Jeżeli zastanawiasz się, jaki klimatyzator jest obecnie uznawany za najlepszy, jesteś we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy zestawienie popularnych urządzeń, wśród których znalazły się zarówno modele ścienne, jak i przenośne. Do wiodących producentów na rynku nalezą takie firmy jak: Samsung, Lg, Vesser, Rotenso, Gree, Kaisai.
czytaj więcej

Ile kosztuje montaż klimatyzatora


Koszt wykonania montaż klimatyzacji w mieszkaniu jest uzależniony od długości instalacji chłodniczej i wacha się w przedziale od 900zł do nawet 2000 zł. Podana kwota obejmuję zakup wszystkich materiałów, potrzebnych do prawidłowego montażu klimatyzatora.
czytaj więcej